Blog

Anasayfa / Blog
Antalya Halı Yıkama Hizmeti

Halı Temizleme Fabrikası
Yıl boyunca yerde kalan ve üzerine belki yüzlerce kişinin bastığı halıların temiz kalması mümkün değildir. İnsanların ayakları ile getirdikleri tozlar ve kirler, dışarıdan farklı şekilde gelen tozlar ve diğer unsurlar dikkate alındığında halıların çok hızlı bir şekilde kirlendiği söylenebilir. Bütün bu kirlerin temizlenmesi halı temizleme fabrikası içerisinde yer alan makineler sayesinde yapılır. Bunun dışındaki yöntemlerin tam manasıyla bir temizleme sağlamadığının bilinmesi gerekir.

Ev temizlikleri sırasında halılar belki her hafta, belki de daha sık aralıklarla süpürülür. Fakat bu işlem halıların yüzeysel olarak temizlenmesine neden olur. Bu durum, halıların içinde tozların ve diğer partiküllerin birikmesi anlamına gelir. Biriken tozlar, bakteriler için muhteşem bir yaşam alanı oluşturur ve kirlenmiş halılar insanların yaşamlarını tehdit etmeye başlar. Bu olumsuzluğun giderilmesi için mutlaka firmamızdan yardım almanız gerekir.

Halı Yıkama Fabrikası Nedir?
Fabrika denildiği zaman insanların aklına farklı makinelerin olduğu ve üretim yapılan alanlar gelir. Bu tanım, halı yıkama fabrikası için de kısmen doğrudur. Farklı makinelerin bulunduğu fabrikamızda üretim değil, temizleme yapılır. Gelişen teknolojinin insanların kullanımına sunmuş olduğu son model cihazlar ile halılar yıkanır.

Halıların yıkanmasında kullanılan makineler, bu makinelere eklenen solüsyonlar ve diğer deterjanlar, halılarınızın yapısına kesinlikle zarar vermez. Tamamen halıları temizleme özelliği olan bu ürünler, kolay bir şekilde de durulanır ve işlem sonunda kalıntı kalması gibi bir durum söz konusu olmaz. Halılar el değmeden yıkanır ve daha sonra paketlenerek sizlere teslim edilir.

Halı Yıkarken Teslim Edilmesi Gerekenler
Antalya Lara halı yıkama işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken çok sayıda husus vardır. Bu hususların başında halıların türüne göre deterjan seçimi gelir. Firma olarak yıkama öncesinde halıları türlerine göre sınıflara ayırıyor ve daha sonra yıkama işlemine geçiyoruz. Antalya Dermatolog Bu aşamadan sonra da yine halılara uygun yöntemler ve şampuanlar kullanarak yıkama yapıyoruz. Böylece halılarınızın hasar alması veya renginin solması söz konusu dahi olmuyor.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise halıların tam olarak kurutulmasıdır. Kurumayan halıların evlerde kullanılmaya başlamasıyla küf ve mantar oluşumu görülebilir. Bundan dolayı firma olarak klimalı ortamlarda, yüksek havalandırma ile kurutma işlemi yapıyoruz.