Hizmetlerimiz

Anasayfa / Hizmetlerimiz
Yatak Yıkama Hizmeti

Antalya Yatak Yıkama

İnsan hayatının yaklaşık üçte birlik bölümünün yataklarda geçtiğini biliyor musunuz? Yatakların yoğun olarak kullanılması, zaman içinde kirlenmesinin kaçınılmaz olmasına neden olur. Bu durum ise insanların yataklarının daha temiz hale getirmesi için Antalya yatak yıkama hizmetini almasını adeta zorunlu yapar.

İnsanların yataklarda uzun zaman geçirmesinden dolayı insan sağlığı için yatakların temiz olması son derece önemlidir bir detaydır. Çünkü yataklar temiz olmadığında insan sağlığı tehdit altında olacaktır. Yatakların kirlenmesi sadece kötü görünmesine neden olan bir durum değildir. Yatakların kirlenmesi, iç kısmının ıslanması; bakteriler ve akarlar için muhteşem bir yaşam alanı anlamına gelir. Bunlar ise özellikle küçük çocukların hastalanmasına neden olurken, yaşam kalitesinin de ciddi şekilde düşmesi anlamına gelir. Böylesine bir olumsuzluk yaşamamak için Antalya yatak yıkama ile yatakların periyodik olarak yıkanması gerekir.

Yatakların kirlenmesi genellikle dış yüzeylerinden anlaşılır. Fakat dış yüzeylerinin temiz olması ya da temiz gibi görünmesi, yatakların temiz olduğunu kesin olarak göstermez. Bundan dolayı bir takım deterjanlar ile yatakların dış kısmını silmeniz, bunları temizlediğiniz anlamına gelmeyecektir. Kesinlikle profesyonel bir hizmet alınması ve buna göre hareket edilmesi gerekir. Aksi takdirde yataklarınızın kirlilik seviyesi her geçen gün biraz daha yükselecek ve bu durum sizin için tam anlamıyla bir tehdit olacaktır.

Antalya Yatak Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzde temizlik hizmetleri son derece gelişmiş bir durumdadır. Geçmişte amatör olarak verilen ve tamamen insan gücüne dayanan hizmetler, şimdilerde ise özel olarak geliştirilen makineler ile verilir. Antalya yatak yıkama için de geliştirilen makineler vardır ve bunlar son derece etkili sonuçlar verir. Makinelerin en önemli avantajının yatakları yüksek sıcaklıkta bulunan su ile yıkaması olarak gösterilebilir. İnsanların dokunamayacağı kadar kaynar olan suyla yıkanan yataklar son derece temiz olmakta ve içerisinde yer alan bütün bakteriler ve diğer zararlılar temizlenmektedir.

Yatakların yıkanması için izlenen birkaç adım vardır ve bunlardan birisi yataklara deterjan sürülmesidir. Bu işlemin basit bir şekilde yapıldığı ve yatağın belli bölümlerine deterjan döküldüğünü düşünebilirsiniz. Fakat işlem tam olarak böyle değildir ve deterjan dökülmesi dahi profesyonel bir şekilde yapılır. Bu işlem için özel bir pompa kullanılır. Bu pompa sayesinde deterjan yatağın her noktasına eşit ve homojen olarak dağıtılır. Böylece Antalya yatak yıkama işlemi son derece başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Eğer bu noktada deterjanın homojen olarak dağıtılması söz konusu olmasaydı, yatağın temiz olması söz konusu olmayacaktı.

Deterjanın ardından yatak biraz nemlendirilir. Bu aşamadan sonra ise özel olarak geliştirilen makine devreye girer ve yıkama işlemine başlar. Bu işlemde, yukarıda da bahsedildiği gibi sıcak su kullanılır. Suyun sıcaklığı genellikle 80 dereceden daha yüksektir ve ortalama 85 derece kadardır. Sıcaklığın çok yüksek olması, kaliteli deterjan kullanılması Antalya yatak yıkama işinin başarılı olmasının temel anahtarlarıdır. Bu hususlara insanların dikkat etmesi ve aldıkları hizmetlerde bu konuları mutlaka yıkama yapan firmaya sorması gerekir.

Yıkama işiyle ilgili bir önemli detay da yıkama sonrasındaki yatağın ıslaklık derecesidir. Son teknoloji ürünü makineler sayesinde yıkama sonrasında yatakların genel olarak kuru ya da nemli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Eski makineler söz konusu olduğundan ise yataklar kısmen ıslak olacaktır ve bunların kurutulması gerekir. Eğer evde yıkama hizmeti alıyorsanız, mutlak surette kaliteli makinelerin kullanıldığı ve yatağın ıslak değil, nemli olarak çıktığı hizmetleri tercih edin. Böylece yatağın kurutulması konusuyla uğraşmanıza gerek kalmayacak ve camları 6-8 açık bıraktığınızda yataklarınız tamamen kurumuş olacaktır. Bu noktada yatağınızı aynı gün ya da bir sonraki gün tekrardan kullanmaya başlayabileceğinizi söylememiz yanlış olmaz.

Antalya Yatak Yıkama İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alınan bütün hizmetlerde olduğu gibi Antalya yatak yıkama hizmetinde de öncelikle kaliteli firmaların tercih edilmesi gerekir. Kaliteli olmayan firmaların tam olarak beklentilerinize cevap vermeyeceğini bilmeniz son derece önemlidir.

Yıkamanın yerinde yapılması, yani evinizde gerçekleştirilmesi sizin zorluk çekmemenize neden olacaktır. Yatağınızı salon ya da uygun bir noktaya çıkararak burada yıkanmasını sağlayabilir. Bu işlem, kullanılan makineye bağlı olarak belirli bir süre alacaktır. Fakat sizin gözünüzün önünde yıkama yapılacağı için ilgili personelin daha fazla özeneceğini tahmin etmek, hiçte zor değildir. Ayrıca yerinde Antalya yatak yıkama ile yataklarınız dar merdivenlerden aşağıya kadar indirilmek zorunda kalmaz, içerisinin ne kadar temiz olduğunu bilmediğiniz araçlara yüklenmez ve yıkamanın nasıl yapıldığı konusu aklınıza takılmaz.

Yıkama sırasında kullanılan deterjan, suyun sıcaklığı ve işi yapan kişinin uzmanlığı gibi hususlar, işin kalitesini direkt olarak etkiler. Bundan dolayı kaliteli firma konusu çok önemlidir.

Yataklar yıkanırken genellikle insanlar yüzeyindeki kirlere odaklanır ve bunların tamamen çıkmasını ister. Fakat bundan daha önemlisi, yatağın içerisinde yer alan bakteri ve mayt gibi zararlıların temizlenmesi ve yatağın bunlardan tam olarak arındırılmasıdır. Bazı lekelerin tam olarak çıkmaması değil, yatağın içinde biriken bakterilere daha fazla önem vermeniz gerektiğini asla unutmayın.

Antalya Yatak Yıkama Avantajları

İnsanlar evlerinde bulunan halı ve koltukları periyodik olarak yıkatmasına karşın, yatakları için bu özeni çoğu zaman göstermezler. Bunun nedeni yatakların üzerinde yer alan çarşaflar ve bunların yatakların yüzeylerini gizlemesidir. Fakat yatakların da periyodik olarak yıkanması gerekir. Antalya yatak yıkama işinin çok farklı avantajları vardır. Bu avantajlardan bahsetmeden önce yatakların profesyonel bir şekilde yıkanması gerektiğinin unutulmaması gerekir. Bahse konu işlem için ise mutlak surete profesyonel hizmet alınmalıdır. Yatak yıkamanın avantajlarından bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Yatakların içerisinde yer alan bakteriler ve diğer zararlıların tamamen giderilmesi, evde yaşayan kişilerin sağlıklarının korunması anlamına gelir. Sebepsiz yere başlayan hastalıklar ve diğer sağlık sorunlarının önemli ölçüde azalması, bu işlem sayesinde gerçekleşebilir.
  • Yatakların dış yüzeyinde bulunan ve itici bir görüntü oluşmasına neden olan kirlerin tamamen arındırılması söz konusudur. Bahse konu işlem göze hitap eder ve yabancı birilerinin yatakları görmesi, sizin utanmanıza neden olmaz.
  • Yatakların temizlenmesi ile ortamda bulunan havanın kokusu da ciddi şekilde değişir. Yataktan kaynaklanan kokuların tamamı gittiğinde ortamın kalitesi ciddi şekilde artmış olur.
  • Yatakların ömrünün uzadığını söylemek yanlış olmaz.

Bunların haricinde de çok sayıda avantaj vardır ve bunlardan yararlanmak için mutlaka Antalya yatak yıkama işinin periyodik olarak yapılması gerekir. Yatakların kullanım sıklığı, kimlerin kullandığı ve benzer detaylar dikkate alınarak yıkama için periyot belirlenebilir. Genel olarak yılda bir defa yıkanması yeterlidir. Fakat bazı durumlarda daha fazla yıkanması gerekir. Özellikle çocukların ve bebeklerin yataklarının daha sık yıkanması adeta bir zorunluluktur. Geceleri altına yapan çocuklar, yatakların çok kısa sürede kirlenmesine neden olduğu için durum bu şekildedir.

Antalya Yatak Yıkama Fiyatları

Antalya yatak yıkama fiyatları hakkında net bir rakamdan bahsedilmesi son derece zordur. Bahse konu rakamları etkileyen çok sayıda husus vardır ve bu hususların tamamının değerlendirilmesi gerekir. Yatağın büyüklüğü, türü, kumaşı ve diğer özellikleri gibi hususlar, kullanılan teknikleri ve ödenecek rakamları fazlasıyla etkiler.