Blog

Anasayfa / Blog
Antalya Halı Yıkama Fiyatları 2019

Antalya Halı Yıkama

Ev eşyaları, direkt olarak lekelenmese dahi havada gözle görünmeyen tozlardan dolayı zaman içinde kirlenir. Bu durum, halılarda çok daha fazla görülür. Antalya halı yıkama hizmetlerinin bundan dolayı halılar kirlendikçe değil, düzenli aralıklarla alınması gerekir. Aksi durumda kirlenen halılarda geçen zamanla birlikte bakteriler çoğalmaya başlar, buna bağlı olarak halılardan kaynaklı kötü kokular oluşur. Bütün bunlar ise başta çocuklar olmak üzere o evde yaşayan herkesin sağlığı için ciddi bir risktir.

Halıların ne kadar süreyle yıkanacağına dair bazı bilgiler mevcuttur. Ekstra bir kirlenme durumu olmadığı sürece halıların en geç 6 ayda bir yıkanması gerekir. Sürenin daha uzun tutulması, farklı sorunlara neden olabilir. Bunun haricinde ise Antalya halı yıkama işleminin yaptırılacağı noktanın dikkatli bir şekilde seçilmesi çok önemlidir. Dışarıdan bakıldığında basit bir iş gibi görünmesine bağlı olarak bu işlemin uzmanlık istediği unutulmamalıdır. Yanlış bir yerin tercih edilmesi, halıların üzerindeki lekelerin çıkarılamamasının haricinde, halıların zarar görmesine de neden olabilir. Dolayısıyla Antalya halı yıkama için yapılacak seçime fazlasıyla önem verilmelidir.

Antalya Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

Antalya halı yıkama için ilk olarak dikkat edilmesi gereken bazı hususlardan bahsedilmesi gerekir. Her halının aynı şekilde, aynı temizleyiciler ile yıkanması çok yanlış bir karar olacaktır. Bundan dolayı ilk olarak halıların sınıflara ayrılması ve uygun yöntemlerin uygulanması gerekir. Örneğin el dokuması bir halı ile makine halısının aynı şekilde yıkanması, ciddi bir yanlıştır. Birine kullanılan deterjanın diğerine de kullanılması, tam anlamıyla hayal kırıklığı sebebidir.

Yukarıdaki hususlar dikkate alındıktan sonra atılması gereken adım, halıların makineye uygun şekilde verilmesidir. Antalya halı yıkama günümüzde el değmeden makineler ile yapılır. Böylece çok daha etkili bir temizlik gerçekleştirilmiş olur. Makinenin son teknoloji olması, beklentileri karşılar. Bu noktada bazı halı yıkamacıların tazyikli su ile yaptıkları yıkamanın son derece yanlış olduğu bilinmelidir. Bu tür bir yıkama, tam olarak temizlik sağlamadığı gibi halıların zarar görmesine de neden olabilir. Dolayısıyla Antalya halı yıkama işleminin modern makineler tarafından yapılması daha uygun ve doğrudur.