Hizmetlerimiz

Anasayfa / Hizmetlerimiz
Halı Yıkama Hizmeti

ANTALYA LARA HALI YIKAMA HİZMETİ
ANTALYA LARA HALI YIKAMA
UYGUN FİYAT GARANTİSİ
BİLGİ İÇİN HEMEN ARAYIN
0554 828 94 25
0242 351 13 28

Antalya Lara Halı Yıkama
Uzun zamandır Antalya Lara halı yıkama alanında hizmet veren firmamız, halılarınızın temiz ve hijyenik bir yapıya sahip olmasını sağlar. Gün içinde toz çeken, farklı nedenlerden dolayı kirlenen halıların periyodik olarak yıkanması çok önemlidir. Elektrikli süpürge ve silme işlemleri bir noktaya kadar etkili olur. Fakat tam anlamıyla bir hijyen sağladıklarını söylemek çok zordur. Bundan dolayı halılarınızı yılda en az iki defa yıkatmanız gerekir.

Halıların kirlenmesi sadece görüntü bakımından olumsuzluk oluşturmaz, aynı zamanda sağlığınızı da tehdit eder. Özellikle küçük çocukların olduğu ortamdaki kirli halılar, tam anlamıyla bir hastalık kaynağı olabilir. Bu tür tehlikeler yaşamamak için firmamıza ulaşmanız ve halılarınızı yıkatmanız gerekir.

Halılar, insanların yaşadıkları ortamların değişmez parçalarıdır. Tarih boyunca kullanılan halılar, hem insanların daha şık bir ortamda yaşamasına neden olur hem de bunun dışında farklı avantajlar sağlar. Fakat yoğun olarak kullanılan bu ürünlerin periyodik olarak temizlenmesi son derece önemlidir. Antalya halı yıkama hizmetini veren firmamız, bu noktada insanların beklentilerini üst seviyeden karşılar. Kullandığımız yöntem ve teknikler sayesinde halılarınız ilk aldığınız günden dahi daha temiz olur.

Halıların yoğun bir şekilde kullanılması, derinlemesine kirlenmesine neden olur. Bu da normal ev temizliği ile giderilemez. Kirlenen halılar bir süre sonra evin kokusunu değiştirir ve tam bir bakteri yuvası haline gelir. Bundan dolayı insanların yılda en az 2 defa halılarını yıkatması gerekir.

Antalya Lara Halı Yıkama Nasıl Yapılır?
Geçmişte tamamen amatör olarak yıkanan halılar, günümüzde ise daha profesyonel olarak yıkanmaktadır. Firma olarak Antalya Lara halı yıkama işini tamamen otomatik sistemler üzerinden yapıyoruz. El değmeden yıkanan halılarınız, son derece temiz ve hijyenik bir yapıya bürünüyor. Bu da sizlerin yaşamlarını son derece olumlu etkiliyor.

Firmamızdan hizmet almak ve halılarınızı yıkatmak istediğinizde, araçlarımız adresinize kadar geliyor ve halılarınızı alıyor. Daha sonra ise halılar kendi içinde sınıflara ayrılıyor. Sınıflara ayrılma işleminde, halıların hangi iplikle dokunduğu, genel yapısı ve el dokuması olup olmadığı gibi konulara dikkat ediliyor. Bu aşamadan sonra ise halıların genel görüntüsü kontrol edilir ve herhangi bir yıpranma ya da yırtılma durumu olup olmadığına bakılır. Eğer böyle durumlar yoksa yıkama işine başlanır. Fakat deforme olma durumu varsa bunu müşteriye bildiriyor ve yıkamak için onay alıyoruz.

Antalya Lara Halı Yıkama Teknikleri
Firmamız tarafından verilen hizmetlerde Antalya Lara halı yıkama işlemi için farklı teknikler kullanılır. Halıların türüne ve dokusuna göre değişen bu tekniklerin temelinde, halıların derinlemesine temizlenmesi vardır. Fakat bunu yaparken halıya zarar verilmemesi de bir diğer önemli husustur. Bundan dolayı firma olarak beklentilerinizi karşılıyor, halılarınızı el değmeden yıkıyor ve daha hijyenik bir ortamda yaşamanızı sağlıyoruz.

Gelişen teknoloji ile birlikte halı yıkama noktasında ciddi mesafeler alınmaktadır. Geçmişte klasik yöntemlerle yıkanan halılar, günümüzde ise daha profesyonel olarak, el değmeden yıkanır. Yıkama sonrasındaki bir diğer aşama olan kurutma da bu durum geçerlidir. Kısaca insanların beklentilerinin tam manasıyla karşılandığı sistemlerin firmamız tarafından kullanıldığını söyleyebiliriz.

Halı yıkama fabrikası içerisinde bulunan makineler, halıların tozunu almak için vakumlama ve çırpma gibi farklı yöntemler kullanmaktadır. Bunların hiçbirisi halılara zarar vermez. Bu aşama, halıların temizlenmesi için çok önemlidir. El değmeden alınan tozlardan sonra yine bir diğer makineye geçen halılar burada şampuanlanmakta ve fırçalanmaktadır. Halıların altı ve üstüne bu işlemler ayrı ayrı uygulanır. Bunun ardından bol su ile halılar durulanır ve şampuan kalıntılarından tamamen arındırılır. Son olarak ise kurutulan halılar, paketlenerek evinize teslim edilir.

Halı Yıkama Fiyatları
Firma olarak sizlere kaliteli hizmetleri, en uygun fiyatlar ile vermekteyiz halı yıkama fiyatları, genellikle metrekare, yani halıların büyüklükleri üzerinden yapılır. Fakat bu noktada halının türünün ve kullanılan yöntemlerin de payının olduğu bilinmelidir. El dokuması halılar için uygulanan hassas yıkama işleminin nispeten biraz daha pahalı olduğu söylenebilir. Bunun haricinde standart ev halılarının yıkanması için talep edilen ücret, metrekare bazında sabittir.

Antik kilim için talep edilen ücret en yüksektir. Bunu el halıları izler. Makine halısı için ise daha düşük bir ücret talep edilir. Daha fazla bilgi almak için firmamıza iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz

Antalya Halı Yıkama

Evlerde, iş yerlerinde ve farklı alanlarda bulunan halılar zaman içinde kirlenir. Halıların temizlenmesi için evlerde günlük ya da 3-5 günde bir olacak şekilde halılar silinir. Bazen sadece suyla yapılan bu işlem, bazen de deterjanlarla yapılır. Her nasıl yapılırsa yapılsın, kirlenen halıların temizlenmesinin tek yolu Antalya halı yıkama işlemidir.

Antalya halı yıkama dışındaki işlemler halının yüzeyinin temiz görünmesini sağlasa dahi, halıya ait ipliklerin temizlenmesini sağlamaz ve çoğu zaman kirin halının içine itilmesine neden olur. Bundan dolayı evlerde ve iş yerlerinden bulunan halılar kısa aralıklarla silinse dahi, belirli periyotlarla mutlaka yıkatılmalıdır. Bu periyotlar, halıların kullanımına bağlı olarak bazen 3 ayda bir, bazen de 6 ayda bir olmalıdır. Daha uzun aralıklarla yıkatılması, beklentilerin tam olarak karşılanmamasına neden olabilir.

Antalya Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

Geçmişte evlerin müstakil olması, farklı noktalarda su kaynaklarının bulunması ve halı yıkamak için uygun ortamların varlığı, insanların halılarını kendilerinin yıkamasına neden olmuştur. Fakat günümüzdeki şehirleşme, su kaynaklarının olmaması, şebeke suyunun pahalı ve benzer nedenler, yeni bir ihtiyacın ortaya çıkmasıyla sonuçlanmıştır. İnsanların bu alandaki ihtiyaçları, profesyonel hizmet veren firmalar aracılığı ile giderilir.

Bu firmalar, uzun zaman önce faaliyete geçmiş ve insanların taleplerine göre hem sayıları artmış, hem de verdikleri hizmetlerin kalitesinde ciddi bir yüksel meydana gelmiştir. Bundan dolayı günümüzde insanlar, halılarının Antalya halı yıkama firmalarına teslim etmekte ve belli bir süre sonra halılarını kurutulmuş olarak almaktadır. Peki, bahse konu firmalar bu işlemi nasıl yapıyor, halı nasıl yıkanır, nelere dikkat edilir? Bu ve benzer soruların cevapları yazımızın devamındadır.

Antalya halı yıkama, geçmişte olduğu gibi el ile değil, artık özel olarak üretilen makineler ile yıkanmaktadır. Yani burada bir otomasyon olduğundan söz edilebilir. Son geliştirilen makineler sayesinde halılar el değmeden yıkanmaktadır. Yine özel olarak geliştirilen kurutma makinelerine aktarılmakta ve burada da el değmeden kurutulmakta ve ardından da paketlenmektedir. Dolayısıyla verilen bu hizmetin insanların beklentilerini fazlasıyla karşıladığını söylemek yanlış olmaz.

Antalya Halı Yıkama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde insanların kullandığı halılar, dışarıdan bakıldığında benzer olarak görülse de işin aslı öyle değildir. Çok farklı halı türleri vardır ve bunlarda kullanılan iplik, dokuma ve düğüm teknikleri dahi farklılık gösterebilmektedir. Bundan dolayı halıların tamamını aynı deterjan ile yıkamak, yapılacak çok ciddi bir hata olacaktır. Antalya halı yıkama işi yapanların buna dikkat etmesi, halı yıkatacak kişilerin de bu noktada hizmet aldıkları firmalara ufak hatırlatmalarda bulunması gerekir.

El dokuması yün bir halı ile fabrika dokuması akrilik halının aynı makinede, aynı deterjan ile yıkanması tam anlamıyla bir hayal kırıklığıdır. Çünkü el dokuması yün halı oldukça narindir ve bundan dolayı kullanılacak deterjandan, yıkama için kullanılacak yönteme kadar özenli bir şekilde seçilmesi gerekir. Aksi durumda yıkama işlemi ile halı temizlenmeyeceği gibi halının renklerinin akması, dikişlerin deforme olması ve benzer olumsuzluklar görülmesi kaçınılmaz olacaktır.

Antalya halı yıkama için öncelikle halılar kendi türlerine göre ayırt edilmelidir. Daha sonra ise halılara uygun olan deterjan kullanılmalıdır. Bazı lekeler için özel uygulamalar yapılması dahi gerekebilir. Dolayısıyla her ne kadar bu işlem standart gibi gözükse de bazı standart olmayan noktalar olduğunun bilinmesi gerekir.

Halılarla ilgili dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise bunların havalandırılması ve tam olarak kurumasının sağlanmasıdır. Çünkü yıkama ve kurutma her ne kadar özel makineler ile yapılsa dahi bazı durumlarda halılar tam olarak kurumamakta ve bu da bazı sorunlara neden olmaktadır. Özellikle eski makineleri kullanan ve eski yöntemlere göre hareket eden firmaların verdikleri hizmetlerde, bu duruma çok sık rastlanılmaktadır. Halılar tam olarak kurumadan serildiğinde ciddi bir sorun meydana gelebilir. Halının derinlemesine nemli olması, bu bölgelerin bakteriler için tam bir yaşam alanına dönüşmesine neden olur.

Antalya halı yıkama yapılırken tam olarak kurumadan paketlenen halılar için ise durum çok daha vahimdir. Böyle durumlarda halıların iç kısımları küflenmekte ve halı çürümeye başlamaktadır. Evet, yanlış okumadınız, olan durum tam olarak bu şekildedir. Bahse konu durum ile kötü olan, halı yıkama paketinden çıkarılarak açılana kadar bu durumun anlaşılmaması. Bu noktadan sonra halının her tarafını kaplayan küf, halıdan yayılan koku ve diğer olumsuzluklar dikkate alındığında halının kullanımının son derece zor olduğu söylenebilir. Bu tür durum yaşayan kişilerin bir bölümü halıyı atmakta, diğer bölümü ise halıyı birkaç defa yıkattırmayı denemektedir. Fakat genel olarak o halının artık gözden düştüğü söylenebilir.

Antalya Halı Yıkama Firması Nasıl Seçilmelidir?

Eğer halılarınızın istediğiniz gibi yıkanmasını istiyorsanız, Antalya halı yıkama firması seçimine fazlasıyla özen göstermeniz gerekir. Tercih ettiğiniz firmanın halıları evden alması ve yıkama işleminden sonra tekrar eve bırakması son derece önemli bir ayrıntıdır. Çünkü halıları kendi özel aracınızla götürmeniz, muhtemelen çok zor bir işlem olacaktır.

Firmanın yıkama sistemlerinin gelişmiş olması, dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Özellikle kurutma cihazı olan firmalardan alınan hizmetlerde, küf ve benzer sorunların yaşanması söz konusu dahi olmamaktadır. Bundan dolayı alanında en iyi sistemleri kullanan Antalya halı yıkama firması seçildiğinde, beklentileri tam olarak karşılanacaktır denilebilir.

Antalya Halı Yıkama

Zeminde yer alan halıların kirlenmeme ihtimali yok kadar denilecek kadar düşüktür. Ortamda bulunan tozlar, halının üzerine dökülen çay ve kahve türü içecekler gibi farklı nedenlerden dolayı halıların zaman için kirlenmesi üzerine bunların temizlenmesine ihtiyaç duyulur. Tam bu noktada devreye giren Antalya halı yıkama, ihtiyacınız olan hizmeti vermekte ve halılarınızı profesyonel bir şekilde yıkamaktadır. Halıların yıkanması, insan sağlığı için de son derece önemlidir.

Antalya halı yıkama tarafından verilen hizmetler sayesinde halıların tamamen temizlenmesi söz konusu olurken, bu durum sayesinde halıların hijyenik bir yapıya büründüğünü söylemek yanlış olmaz. Dolayısıyla da bahse konu durum için insan sağlığını direkt olarak etkiliyor denilebilir. Kirlenen halıların bir süre sonra bakteri yuvası olması ve özellikle çocuklar için risk oluşturması, bilinen bir gerçektir. Bunun dışında kirlenen halıdan yayılan kokular, bütün ortamı olumsuz etkiler. Bütün bu nedenlerden dolayı Antalya halı yıkama, periyodik olarak yapılmalıdır. Böylece insanların yaşam kalitelerinin daha da artacağını söylemek yanlış olmaz.

Antalya Halı Yıkama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halıların yıkanması için kullanılan yöntemlerin profesyonellik gerektiğinin bilinmesi gerekir. Antalya halı yıkama, söz konusu profesyonelliğe sahiptir ve bu sayede halıların temizliği sorunsuz olarak yapılabilir. Dışarıdan bakıldığında söz konusu hizmetin son derece basit olduğu hissine kapılabilirsiniz. Fakat yıkama esnasında dikkat edilecek bir takım hususlar vardır ve bunlara gereken önem verilmediği takdirde, ciddi sıkıntıların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Tüm bu nedenlerden dolayı insanların son derece dikkatli olması ve beklentiler tam manasıyla karşılanacağına emin olduğu yerlerden hizmet alması gerekir. Aksi durumda ciddi bir hayal kırıklığı meydana gelebilir.

Antalya halı yıkama işlemi yapılırken kullanılacak temizleyicilerin mutlak surette halıya uygun olarak seçilmesi gerekir. Aksi durumda halıların zarar görmesi söz konusu olabilir. Bunun için öncelikle halıların sınıflarına ayrılması, daha sonra ise bunların uygun bir şekilde yıkanması gerekir.

Antalya halı yıkama yapıldıktan sonra halıların tam manasıyla kurutulması da gerekir. Bu noktada kullanılan makineler genel olarak yeterlidir, fakat halıların havalandırılması da faydalı olacak ve kurumayı etki edecektir.