Hizmetlerimiz

Anasayfa / Hizmetlerimiz
Koltuk Yıkama Hizmeti

KOLTUK YIKAMA
ANTALYA LARA KOLTUK YIKAMA HİZMETİ
BİLGİ İÇİN HEMEN ARAYIN
0554 828 94 25
0242 351 13 28

Antalya Koltuk Yıkama

Koltuklar, evlerin ve iş yerlerinin vazgeçilmez eşyalarından birisidir. İnsanlara sağladıkları konfor kadar, dekoratif özellikleri ile de dikkat çektiklerini söylemek yanlış olmaz. Bu özelliklerini kullanırken, sahip oldukları renkleri tam olarak yansıtmaları gerekir. Gerek bu nedenden, gerekse de farklı nedenlerden dolayı koltukların temizliklerinin periyodik olarak yapılması gerekir. Bu noktada insanlar tarafından profesyonel Antalya koltuk yıkama hizmetinin alınması, son derece isabetli bir karar olacaktır. İnsanların ihtiyaçlarına cevap vermek için geliştirilen bahse konu hizmet, günümüzde insanlardan yoğun ilgi görmekte ve buna bağlı olarak söz konusu hizmeti veren firma sayısı hızla artmaktadır.

Bilindiği gibi koltuklar evlerin ve iş yerlerinin en yoğun kullanılan eşyalarından birisidir. Bu eşyalara ev sakinleri oturup yattığı gibi, dışarıdan gelen misafirler de oturup yatabilir. Bu durum, koltukların zaman içinde kirlenmeleri ile sonuçlanır. Antalya koltuk yıkama hakkında bilgi vermeye başlamadan önce koltukların nasıl kirlendiklerinin bilinmesi, bu konu hakkında fikir yürütürken daha mantıklı hareket edilmesine neden olacaktır.

Koltuklar Ne Sıklıkta Kirlenir?

Koltukların kirlenmesi için net bir zaman diliminden bahsedilmesi son derece yanlış bir işlem olacaktır. Çünkü bu sürenin oluşmasına etki eden çok sayıda faktör vardır. Örneğin yetişkin iki kişinin yaşadığı ve düzenli olarak temizliğin yapıldığı bir evde koltukların kirlenme süresi uzun iken, kalabalık ve bebekli bir ailenin kaldığı evde koltukların kirlenmesi süresi çok kısadır. Öyle ki, bebeklerin ya da çocukların koltuklara dökecekleri farklı maddeler, koltukların birkaç saat içinde kirlenmesine neden olabilir ve bu durumda Antalya koltuk yıkama hizmetlerinin alınması gerekir.

Koltukların kirlenme süresi; koltukları kullanan kişi sayısı, kullanan kişilerin yaşları ve bunların içinde bebeklerin olup olmaması gibi unsurlardan etkilenir. Fakat ortalama olarak koltukların 6 ayda kirlendiğini söylemek yanlış olmaz. Bundan dolayı koltukların her 6 ayda bir defa yıkatılması gerekir.

Koltuk denildiği zaman ev ve iş yerlerindeki koltukların haricinde araç koltukları da akla gelir. Aşağıda bahsedilecek yöntem ile araç koltuklarının da benzer şekilde yıkanması söz konusudur ve bundan dolayı araçlarının koltuklarını da yıkatmayı unutmamalıdır. Bu hizmet de yine Antalya koltuk yıkama firması olarak görev yapan işletmelerden alınabilir.

Antalya Koltuk Yıkama Neden Gereklidir?

Koltuklara dışarıdan bakıldığında kirlendiklerini görmek çok zordur. Öyle ki, çoğu insan koltukların kirlendiklerine inanmaz bile. Bu nedenden dolayı da Antalya koltuk yıkama işleminin gerekli olmadığını düşünür. Fakat durum tam olarak böyle değildir ve sağlık için ciddi riskler söz konusu olabilir.

Öncelikle evlerde yapılan koltuk silme işleminin koltukları tam olarak hijyenik yapmaz. Üstelik koltukların yüzeylerinde bulunan kirlerden bazılarının derinlemesine işlemesine neden olur ve lekeleri daha zorlu hale getirebilir. Koltuğun içine işleyen lekeler ve kirler, dış yüzeyin silinmesi ile kesinlikle geçmez ve bundan dolayı mutlak surette Antalya koltuk yıkama işleminin yapılması gerekir. Aksi takdirde bahse konu lekeler kesinlikle giderilemeyecektir.

Koltukların kirli olmasının nasıl bir zararı olduğu da merak edilmektedir. Özellikle dışarıdan hiçbir şekilde fark edilmeyen lekeler için neden yıkamaya ihtiyaç duyulur ki? Bu sorunun çok farklı cevapları vardır. Bunlardan bazılarını maddeler halinde sıralamak daha doğru olacaktır:

Zamanında yıkanmayan koltuklar, insan sağlığı için ciddi bir tehdit oluşturabilir. Koltuklardaki kirler, zaman içinde bakterilerin çoğalmasına neden olabilir ve bu durum, özellikle çocukların koltukların bulunduğu ortama geldiklerinde hastalanmaları ile sonuçlanır.

Dışarıdan belli olmasa dahi kirli olan koltuklar, ortamın havasını bozar ve ortama kötü bir koku yayar. Bu kokuya o evde yaşayan insanlar alışarak fark etmeyebilir, fakat dışarıdan gelen birisinin ilk tepkisi, evin çok havasız olduğu şeklinde olacaktır. Antalya koltuk yıkama yapılmayan evlerde durum genel olarak bu şekildedir.

Kirli koltuklar, çok daha kısa sürede deforme olacaktır. Bunun farklı nedenleri vardır, fakat temel olarak kirli koltukların sürekli silinerek temizlenmeye çalışmasına bağlı olarak deforme olması gösterilebilir. Ayrıca koltuklarda bulunan kirin, özellikle kumaşa olan etkisinin olumsuz olduğu söylenebilir.

Kirli koltuklar, kendi orijinal renklerinde değildir ve bu durum, dekoratif özelliklerinin askıya alınmasına neden olur. Özellikle rengi için aldığınız koltuk takımının bir süre sonra farklı renge dönüşmesi, sizin için ciddi bir hayal kırıklığından başka bir şey olmayacaktır.

Antalya Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

Antalya koltuk yıkama, amatör ve profesyonel olarak yapılacak bir iştir. Fakat amatör olarak yapılacak işin beklentileri tam olarak karşılamayacağının bilinmesi gerekir. Alınacak özel deterjanlar ile koltukların silinmesi, asla bir yıkama değildir ve etkileri sınırlıdır. Bundan dolayı koltuklarınızın hijyenik bir yapıya bürünmesi için mutlaka alanında uzman bir firmadan hizmet almanız gerekir.

İnsanların ihtiyaçları için sürekli geliştirilen bahse konu hizmetler, artık yerinde verilmektedir. Evet, koltuklarınızı yıkatmak için farklı bir noktaya götürmek zorunda değilsiniz. Ya da halı yıkama işleminde olduğu gibi ilgili firma gelerek koltuklarınızı götürmemektedir. Özel olarak geliştirilen makineler ile evinize kadar gelinmekte ve bu makineler ile yıkama gerçekleştirilmektedir.

Bu hizmet verilirken özel deterjanlar kullanıldığının da bilinmesi gerekir. Herhangi bir deterjan asla beklentileri karşılamayacaktır. Koltukların kumaşlarına uygun, onları deforme etmeyen ve koltukları derinlemesine temizleyen bir deterjanın tercih edilmesi, Antalya koltuk yıkama işleminden olan beklentilerinizin tam olarak karşılanmasına neden olacaktır. Benzer işlemlerin araç koltuklarının yıkanması sırasında da geçerli olduğu unutulmamalıdır.

Günümüzde kullanılan yıkama makinelerinin en önemli özelliklerinden birisi de koltukları ıslak bırakmamasıdır. Özel bir sisteme sahip olan makineler, yıkama işleminden sonra koltuktaki suyun emilmesini sağlar. Bu sayede koltuklar ıslak değil, nemli olarak kalır. Bu durum ise koltukların kuruma sürecinin oldukça kısalması adına önemlidir. Koltuklarınız yıkandıktan sonra bir süre havalandırmanız, pencereleri açmanız, bunların kuruması için yeterli olacaktır. Ekstra bir işlem yapmanıza gerek yoktur ve bundan dolayı koltuklarınızı kısa bir süre sonra tekrardan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Antalya Koltuk Yıkama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Antalya koltuk yıkama, uzmanlık gerektiren bir iştir ve bundan dolayı insanların fazlasıyla dikkat etmesi gerekir. Aksi durumda beklentiler karşılanmaz ve ortaya tam bir hayal kırıklığı çıkar. Bundan dolayı hizmet alacağınız firmanın mutlaka kaliteli olması ve son teknoloji yıkama makinelerini kullanması gerekir. Aksi takdirde koltukta bulunan kirler tam olarak çıkmayabilir ya da koltuklar ıslak kalabilir. Koltukların ıslak kalması, uzun süre kullanılamaması anlamına gelir. Çünkü ıslak olan koltukların tamamen kuruması için uzun bir zamana ihtiyaç vardır.

Bilindiği gibi günümüzde koltukların hem iç yapısı, hem de kumaşları farklılık gösterebilir. Antalya koltuk yıkama esnasında bu farklılık dikkate alınmalı ve buna göre hareket edilmelidir. Aksi durumda kullanılan yöntem ve deterjanların koltuklara zarar vermesi söz konusu olabilir ki, bu da tam anlamıyla hayal kırıklığına neden olacaktır. Koltukların zarar görmesi, kumaşların rengini kaybetmesi ve kullanılamaz duruma gelmesi gibi durumlardan kaçınmak için mutlak surette bu hizmeti kaliteli veren firmaların tercih edilmesi gerekir.

Antalya koltuk yıkama konusunda firma seçimin haricinde dikkat edilmesi gereken bir başka husus daha vardır. O da koltukların kurulanmasıdır. Kurulanma için birkaç pencerenin 6-8 saat arasında açık kalması gerektiğini unutmayın.

 

Antalya Lara Koltuk Yıkama
Evlerin ve işyerlerinin değişmez eşyalarından olan koltuklar, en fazla kullanılan eşyaların başında gelir. Gün içinde farklı kişiler tarafından kullanılan bu eşyalar, zamanla kirlenmeye başlar. İnsanlar temizlik yaparken genellikle koltukların üzerindeki tozları alırken, derinlemesine işleyen kirlerin temizlenmesi mümkün olmaz. Bu da koltukların kötü bir görüntüye sahip olmasının dışında, adeta bakteri yuvası olmasıyla sonuçlanır. Antalya Lara koltuk yıkama işlemiyle birlikte söz konusu olumsuzlukların tamamının önüne geçilmiş olur.

Koltuklar, kanepeler ve benzer eşyaların yüzeylerinde bulunan kumaşlara temas eden kirler, zamanla bu kumaşların içine işler ve klasik ev temizlik yöntemleri ile giderilemez. Her ne kadar dışarıdan anlaşılmasa da bunların mutlaka temizlenmesi gerekir. Aksi durumda insanların sağlıklarının da tehdit altında olduğu söylenebilir.

Antalya Lara Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

Antalya Lara koltuk yıkama denildiği zaman insanların birçoğu, büyük hacimli olan bu eşyaları nasıl yıkama yerine götüreceğini düşünür ve çoğu zaman koltuklarını yıkatmaktan vazgeçer. Oysa koltuk yıkama işlemi yerinde yapılır. Firmamıza ulaşmanız durumunda, uygun olduğunuz bir gün ve saatte personellerimiz evinize gelmekte ve koltuklarınızı yıkamaktadır.

Özel olarak geliştirilen makineler ile bu işlem yapılır. Makinelerin içine konulan özel solüsyonlar, koltukların içine kadar nüfuz eder ve bütün kirlerin temizlenmesini sağlar. Bu aşamadan sonra ise aynı makine tarafından durulama ve kurutma işlemi de yapılır. Bu süreçten sonra koltukların kullanımına hemen başlanabilir. Fakat bir süre havalandırılması faydalı olacaktır. Bu işlemler sonunda, koltuklarınız ilk aldığınız gün gibi tertemiz olacaktır.

Halı Yıkama
Firma olarak koltuklarınızı yıkadığımız gibi halılarınızı da yıkıyor ve onların da temiz olmasını sağlıyoruz. Halı temizleme hizmetlerini de profesyonel olarak veren firmamız, yerinden çıkmayan halıları yerinde yıkarken, diğerlerini ise fabrikamızda yıkamaktadır. Fabrikamızda bulunan makinelerde el değmeden yıkanan halılar, tamamen temizlenmekte ve hijyenik bir yapıya sahip olmaktadır. Bu durum ise insanların hem göz zevkine hem de sağlıklarına hitap etmektedir.

Firmamız tarafından verilen bu hizmette, halılarınız evinizden müsait olduğunuz bir zamanda alınır. Fabrikada yıkama, durulama ve kurutma işlemlerinin tamamlanmasının ardından yine araç ile evinize kadar getirilir ve teslim edilir.